KOLAY KUZU YAPIMI

muge 19 Eylül 2012 2
KOLAY KUZU YAPIMI

Pastalarınızı süsleyecek minik kuzular yapmak istiyorsanız ve detaya girecek vaktiniz yoksa işte size en basitinden kuzu yapımı…

İlk önce malzemelerinizi hazırlayın.

Kuzu yapımı için siyah ve beyaz şeker hamuruna, yenilebilir siyah bir kaleme, 1 adet yuvarlak uçlu krema duyuna ve 2 adet kürdan yada çöp şişe ihtiyacınız olacak.

istediğiniz boyutta siyah şeker hamurunu alıp yoğurmaya başlayın daha sonra elinizle küp şeklini verin. Küp şeklini verdikten sonra kürdan ya da çöp şiş yardımıyla  resimde görüldüğü gibi ortasından bastırıp çukur oluşturun.

Daha sonra ellerinizi temizlemeyi unutmayın. Çünkü beyaz şeker hamurunu kullanacağız. Beyaz şeker hamurundan alttaki siyah tabandan biraz daha büyük parça kopartıp yoğurmaya başlayın. Ve uç kısmı yuvarlak arka kısmı hafif düz olarak şekil verin.

Krema duyunuzun ucu ile beyaz şeker hamurunun üzerine hafifçe bastırarak yuvarlak şekiller oluşturun.

Baş kısmını yapmak için gövdeden biraz daha küçük şeker hamurunu elinize alın ve elips şeklini verin. Ve daha sonra kulaklarını yapın. Siyah olan taban kuzunuzun bacakları beyaz olan taban ise kuzunuzun gövdesi olacak. Siyah olan kısma azıcık su sürüp beyaz kısmı üzerine yapıştırın. Böylelikle vücudu hazırlamış olacaksınız.

Daha sonra gövdenin uç kısmına biraz su sürüp başıda yerleştirin.

Son olarak kuzunuzun yenilebilir  kalemle gözlerini yapıp. Kuzunuzu tamamlayın.

 

 

 

Teşekkürler CAKEFIXATİON

 

2 Yorum »

  1. kerime 20 Eylül 2012 at 07:05 - Reply

    paylaşım için teşekkürler.

  2. Emel 24 Nisan 2013 at 18:04 - Reply

    Merhabalar sitenizi çok beğeniyorum bir süredir girmiyordum. Fakat aklıma bir kaç şey takıldı ve sitenize girmek istedim. Fakat konular altındaki resimlerin hiçbiri açılmıyor maalesef.. Bir sorun var sanırım bilginiz olsun sevgiler..

Yorum Yazın »

Highslide for Wordpress Plugin